INTELIGENTNY BUDYNEK OSIEDLE PIASTÓW

MIESZKANIA W PSZCZYNIE.
PROWIZJĘ PŁACI SPRZEDAJĄCY!

Inwestycja "Przy Fontannie" to bezczynszowy kameralny budynek wielorodzinny, czterokondygnacyjny, składający się z trzech segmentów, z garażem podziemnym ( 10 miejsc garażowych ), usytuowany w Pszczynie przy ulicy Dobrawy (osiedle Piastów).

Segmenty będą posiadały niezależne wejścia i klatki schodowe.

Cena za 1 m2 wynosi od 3600 zł do 4000 zł brutto mieszkania i obejmuje : zakup lokalu z balkonem, piwnicę i miejsce parkingowe. Z tytułu zakupu klienci zostają zwolnieni z zapłaty 2% podatku PCC.

Cena za garaż podziemny- 20000 złotych brutto – płatne dodatkowo.

W trosce o bezpieczeństwo naszych Klientów cała inwestycja jest finansowana z własnych środków BEZ HIPOTEKI OBCIĄŻAJACEJ POSZCZEGÓLNE LOKALE MIESZKALNE.
W budynku znajduje się 40 mieszkań o powierzchniach od 45-71m². W otoczeniu budynku pełna infrastruktura: w sąsiedztwie inwestycji znajdują się m.in. szkoła, przedszkole, sklepy, przychodnia lekarska, poczta.

Rozpoczęcie budowy – czerwiec 2011 rok.
Termin oddania budynku – IV kwartał 2012 roku.

W podziemiu zaprojektowane zostały garaże oraz piwnice i pomieszczenia gospodarcze.

W trosce o najmłodszych lokatorów usytuowaliśmy inwestycję w sąsiedztwie placów zabaw oraz zespołu boisk sportowych.

Budynek został zaprojektowany z myślą o osobach ceniących sobie spokój i ciszę. Obiekt zostanie zrealizowany przy użyciu tradycyjnych technologii, z zastosowaniem materiałów wysokiej jakości. Pragniemy podkreślić, że zapewniamy wysoki standard wykończenia powierzchni wspólnych co stanowić będzie dopełnienie wysokiego standardu wykonania budynku.

INTELIGENTNE MIESZKANIE

Komfort
Kupując swoje wymarzone mieszkanie każdy zwraca uwagę na to, aby było wygodne i funkcjonalne, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Dlatego idziemy naprzeciw oczekiwaniom oferując mieszkania na miarę XXI wieku. 

Bezpieczeństwo
W tym zakresie oferujemy wiele ciekawych, niedostępnych wcześniej na rynku rozwiązań. Wyjeżdżając na urlop z pewnością skorzystają Państwo z funkcji symulacji obecności. Mieszkanie potrafi odtworzyć zachowanie domowników np. z poprzedniego miesiąca. Będzie włączał światła w taki sam sposób i o tych samych porach.
Kolejną funkcją jest funkcja panika. Gdy usłyszą Państwo jakiś niepokojący hałas za pomocą jednego przycisku można włączyć światła we wszystkich pomieszczeniach.
Po wykryciu dymu przez czujniki zadymienia mieszkanie również zareaguje w odpowiedni sposób. W celu ułatwienia ewakuacji w ciągach komunikacyjnych zapalą się światła i zostanie powiadomiona straż pożarna.
 Powyższemu można zapobiec uaktywniając kolejną funkcję – wyłącznik główny umieszczony w okolicy drzwi wejściowych. Już nigdy nie będą Państwo zachodzić w głowę, czy faktycznie zostały wyłączone wszystkie światła, żelazko, kuchenka, itp. Po naciśnięciu tego przycisku uzyskuje się pewność, że do minimum zostało ograniczone zużycie energii elektrycznej. W znaczący sposób ogranicza się ryzyko wystąpienia pożaru.

Czym sterujemy?

STEROWANIE OŚWIETLENIEM ON/OFF
Najbardziej popularna  funkcja Inteligentnego Mieszkania. Integracja obwodów świetlnych pozwala na niespotykane w klasycznych instalacjach sterowanie oświetleniem, budowanie scen świetlnych. 

Popularne funkcje:
- centralny wyłącznik
- sceny świetlne
- automatyczne gaszenie/zapalanie w zależności od pory dnia czy natężenia światła
- integracja z czujnikami ruchu
- symulacja obecności

STEROWANIE OGRZEWANIEM
To największe pole do popisu dla instalacji Inteligentnego Mieszkania. Ciężko oszacować realne oszczędności gdyż zależą one głównie od świadomości użytkowników, ale są one znaczące i nie można ich pominąć. Możesz sterować ogrzewaniem ręcznie (podając temperaturę wymaganą), zmieniając tryb pracy (Off, StandBy, Comfort), lub, znając swój „cykl dzienny”, uzależnić temperatury od pory dnia czy tygodnia (czy w łazience zawsze musi być ciepło skoro tak naprawdę używasz jej tylko rano i wieczorem?). Montując czujniki otwarcia okna masz gwarancję, że grzanie jest jak najbardziej efektywne i wyprodukowane ciepło zostanie w granicy bilansowej budynku (zamiast nieefektywnego rozpraszania na zewnątrz). Dzięki odczytom z termometru zewnętrznego możesz samodzielnie regulować krzywą grzewczą płynnie dozując moc na grzejnikach. 

CZUJNIKI OTWARCIA OKIEN
Wykorzystywane są w systemie alarmowym oraz do sterowania ogrzewaniem (blokują ogrzewanie pomieszczenia gdy zostawisz otwarte okno). Status otwarcia okien sprawdzisz szybko na panelu dotykowym zamontowanym w ścianie. 

STACJA POGODOWA
Komfortowe rozwiązanie pozwalające wprowadzić dodatkowe zależności do systemu. W przypadku nieobecności domowników (możemy to stwierdzić na podstawie statusu uzbrojonego alarmu) system może przełączyć się na tryb oszczędzania energii i np. przymknąć rolety w lato, aby niepotrzebnie nie dogrzewać pomieszczeń, lub przeciwnie – otworzyć zimą, aby lepiej wykorzystać zyski solarne. 

SYSTEM ALARMOWY
Każde mieszkanie posiada nowoczesny system alarmowy dzięki, któremu nasze bezpieczeństwo jest na wyjątkowo wysokim poziomie. System alarmowy spełnia przede wszystkim funkcję ochronną. Zabezpiecza dom użytkownika w sytuacji wtargnięcia w trakcie nieobecności właściciela obiektu. System w czasie czuwania sprawa na bieżąco czy któraś z czuje nie została wzbudzona przez ruch. 

INTEGRACJA Z SYSTEMEM AUDIO/VIDEO
Integracja systemów A/V z Inteligentnym Budynkiem była do tej pory bardzo droga. Wychodząc naprzeciw temu ograniczeniu wprowadziliśmy nowy, tani sposób na integrację AV. Stosując emiter kodów RC5 „udajemy” klasycznego pilota. Dzięki temu z systemu możesz wywołać dowolną funkcję jaka jest dostępna na pilocie Twojego urządzenia. Można tą funkcjonalność włączyć w SCENY, lub dowolny inny sposób zautomatyzować. 

SYSTEM OBECNOŚCI
Funkcja pozwalająca ograniczyć zainteresowanie naszym mieszkaniem przez złodziei podczas naszej nieobecności. System symuluje obecność domowników zapalając światła, opuszczając rolety, zachowując się tak, jakby faktycznie ktoś był w mieszkaniu.

CZUJKI RUCHU
Czujniki ruchu (lub czulsze obecności) wykorzystuje się głównie do sterowania zapalaniem oświetlenia. Można je jednak wykorzystać do bardziej zaawansowanych funkcji (np. brak detekcji ruchu w pomieszczeniu przez dłuższy czas może automatycznie obniżyć temperaturę o jedne czy dwa stopnie. Ponowne wykrycie ruchu podwyższy nastawę temperatury do wartości poprzedniej. Każdy stopień to ok. 5% oszczędności energii!). 

STANDARD WYKOŃCZENIA MIESZKAŃ:

Drzwi wejściowe do mieszkań:
Drzwi panelowe o podwyższonej odporności na włamanie wyposażone w wizjer i dwa zamki.

Stolarka okienna:
Okna PVC w kolorze białym z nawietrzakami w systemie 5-komorowym Dodatkowo okna wyposażone w rolety zewnętrzne (dotyczy mieszkań na parterze)

Ściany:
- Nośne – pustak ceramiczny o szerokości 29 cm i- całość murowana na zaprawie marki M10.
- Wewnętrzne działowe – pustak Silka.
Wykończenie ścian: tynk cementowo-wapienny o grubości 1,5 cm lub tynk gipsowy, zagruntowany w zależności od pomieszczenia:
- Łazienka: zaimpregnowane jednokrotnie środkiem przeciwwilgociowym,
- Pozostałe pomieszczenia mieszkalne: malowane jednokrotnie białą farbą.
- Pomieszczenie gospodarcze: tynk strukturalny do wysokości 150 cm + farba akrylowa.

Wykończenia sufitów:
Tynk cementowo-wapienny o grubości 1,5 cm lub tynk gipsowy, zagruntowany w zależności od pomieszczenia:
- Łazienka: zaimpregnowane jednokrotnie środkiem przeciwwilgociowym,
- Piwnice i pomieszczenie pomocnicze: tynk akrylowy strukturalny pomalowany trzykrotnie farbą akrylową w kolorze białym.

Wykończenie podłóg:
Wylewka betonowa

Wykończenie balkonów :
Podłoga balkonów wykończona płytkami gresowymi (antypoślizgowe – mrozo i wodoodporne) .Parapety zewnętrzne oraz obróbki blacharskie wykonane z blachy powlekanej. Balustrada balkonowa wykonana ze stali nierdzewnej.

Wykończenie korytarzy i klatek schodowych:
Podłogi na korytarzach wykończone płytkami gresowymi. Balustrady na klatkach schodowych wykonane ze stali nierdzewnej lub stalowe malowane proszkowo. Pomiędzy korytarzem a przedsionkiem zainstalowane drzwi wykonane z aluminium - dwuskrzydłowe (90 cm + 30 cm lub z tworzywa), Drzwi jednoskrzydłowe wyposażone w samo-zamykacz olejowy wraz z odbojem, przeszklone szkłem bezpiecznym.

Instalacja wodno-kanalizacyjna (bez białego montażu):
Kanalizacja – rury z tworzyw sztucznych zakończona:
- w łazience: podejściem do pionu o średnicy 110 mm,
- w kuchni: podejściem do pionu o średnicy 75 mm,
Ścieki odprowadzane bezpośrednio do sieci kanalizacji miejskiej.
Woda zimna: podejścia z rur o średnicy 20 mm z tworzywa sztucznego do odbiorników w łazience i w kuchni zakończone zaślepką.
Woda ciepła: przygotowywana osobno na każde mieszkanie poprzez kocioł dwufunkcyjny (przyłącze pod kocioł zlokalizowane w łazience, na etapie deweloperskim bez dostawy i montażu kotła).

Ogrzewanie:
Instalacja rozprowadzająca ciepłą wodę w lokalu, poprowadzona od przyłącza na kocioł dwufunkcyjny do miejsc na grzejniki konwektorowe (na etapie deweloperskim bez dostawy oraz montażu grzejników i kotła c.o.).

Instalacja gazowa:
Wykonana z rur stalowych czarnych – bezszwowych gat. R lub R35, poprowadzona do przyłącza na kocioł dwufunkcyjny.

Instalacja odgromowa:
Realizowana poprzez umieszczoną na dachu siatkę (z drutu Fe/Zn 8 mm)

Instalacja domofonowa:
W mieszkaniu zainstalowany zostanie aparat umożliwiający obsługę domofonu.

Instalacją telewizyjna:
W mieszkaniu znajdować się będzie jedno gniazdo kabla koncentrycznego poprowadzonego do anteny zbiorczej umieszczonej na dachu budynku.

Instalacja elektryczna:
W mieszkaniu zainstalowana zostanie tablica z bezpiecznikami oraz licznik prądu.

Instalacja telefoniczna:
Instalacja podtynkowa zakończona wypustem z rezerwą kabla na wykonanie gniazda telefonicznego umożliwiającego podłączenie do Internetu. Kabel podłączony do centralki telefonicznej znajdującej się na klatce schodowej.

Wszystkie użyte do budowy materiały posiadają stosowne atesty i spełniają wszelkie wymagane normy techniczne. Na wszystkie prace objęte umową firma udziela pełnej 3 – letniej gwarancji.

2005-2024 © UNIDOM Nieruchomości. Wszelkie prawa zastrzeżone. System dostarcza: mojelokum.pl - śląski serwis nieruchomości